“הסתכלות על הצד הטוב של אדם מסתירה את כל הצדדים הרעים”

yael zamir
שקד ויסקין, יעל זמיר ועדי מרקוביץ' בראש הנקרה

שקד ויסקין, יעל זמיר ועדי מרקוביץ’ בראש הנקרה

לפניי כמעט שנתיים, קצת אחרי קורס התו תקן וקמפוס החינוך המיוחד, קצת לפניי שהתחלנו להדריך, ישבנו, ארבע חיילות, עם הילה – רכזת ההדרכה שלנו, על הדשא ביקנעם המושבה. הילה חילקה לכל אחת מאיתנו קופסא עם שוקולדים, שנארזה, איך לא, על ידי אנשים עם צרכים מיוחדים. על כל קופסא היה כתוב משפט אחר- המשפט הנ”ל היה כתוב על שלי. מאוד התחברתי אליו כבר אז, אך כעבור שנתיים אני מבינה כמה הוא המשפט שמתאר הכי טוב את השירות שלי בעמותת לטם.
במשך השנתיים האחרונות פגשתי את כולם. מטיבי לכת, כיסאות גלגלים, ילדים עם קוגניציה תקינה, מבוגרים עם רמת משכל של גיל 5, חינוך רגיל מאיזור יקנעם המושבה, תיכוניסטים ממעמד סוציו-אקונומי נמוך. כל כך הרבה פלחים בעם ישראל. אצל כל אדם שפגשתי בדרך, זו הייתה השאיפה שלי – להסתכל על הדברים הטובים בו, וכשזה קרה – הדברים האחרים שיכולתי לשים אליהם לב התפוגגו כלא היו, או פשוט נהיו לא רלוונטיים לאור הטוב שבבן האדם.
לאורך השנתיים האחרונות גם עבדתי מול בני אדם באופן יום יומי ושותף, גרתי עם חבורת בנות בדירה, פיקדו עליי מפקדות של צה”ל, היו אחראיים עליי אנשי עמותת לטם. וגם בהתנהלות שלי עם כל האנשים האלו שסבבו אותי, חזרה בליבי המנטרה – “הסתכלות על הצד הטוב של אדם…”
ועם עצמי. בשנתיים האחרונות חייתי באינטנסיביות מול עצמי. ויחד עם היכולת לקבל את הצרכים המיוחדים של כל אדם – למדתי לקבל את הצרכים המיוחדים שלי עצמי.
זו עמותת לטם,
אתם מבינים?
לא להסתכל על איך כל אחד לא יכול לטייל בטבע, אלא לחפש את הצדדים הטובים – המקומות הנכונים שבהם כל אדם יפרח ויוציא החוצה את כל הדברים הטובים שבו – דברים שלפעמים יוצאים רק בטבע.

אני כותבת את המילים האלו בעודי מחכה לקבוצה שהדרכתי מספר פעמים לאורך השנתיים האחרונות. לקחתי איתי באופן חגיגי גיטרה – כי אחד מהחברה, תיכוניסט עם אוטיזם, מתעניין מהטיול הראשון בכלי הנגינה בביתי, זוכר כל אחד ואחד ומבקש שאביא את הגיטרה – כמה מדהים מצידו!
אז תודה לעמותת לטם על ההזדמנות לשירות צבאי מלמד, מרתק, מגוון, רע וטוב גם יחד.

הכותבת היא יעל זמיר – מורה חיילת המשרתת כמדריכת טיולים בלטם צפון תשע”ד-תשע”ה

נהנתם? הפיצו הלאה...
  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn