סוגי שירות

אפשרויות שירות בעמותת לטם

Blogשירות צבאי- השירות הצבאי בעמותת לטם נעשה במסגרת יחידת מורות חיילות של חיל החינוך והנוער. במסגרת השירות הצבאי משרתות חיילות דתיות וחילוניות זו לצד זו. בנות דתיות המעוניינות לשרת בצבא, פועלות בלטם במסגרת תרבות תורנית של יחידת מורות חיילות וכך מתאפשר להם המשך קיום אורח חיים דתי. בנות חילוניות פועלות בלטם במסגרת המסלולים הירוקים של יחידת מורות חיילות. השירות בלטם מתחיל בטירונות (הן לבנות החילוניות והן לבנות הדתיות, בהתאם להגדרות המסלולים השונים) ונמשך שנתיים מלאות.WhatsApp Image 2018-02-22 at 19.18.32

שירות לאומי– שירות זה מיועד למועמדות דתיות הפטורות משירות צבאי, והוא כולל שנתיים מלאות של התנדבות. הפעילות בלטם נעשית בדירות ובמרכזי הדרכה המקפידים על שמירת המסורת, תוך ליווי חברתי ערכי של רכזת שירות לאומי.

אופן ההכשרה וההדרכה בפועל הינו זהה ומשותף לשני המסלולים.

במרכז הצפוני משרתות כיום בנות שירות לאומי, מורות חיילות חילוניות מורות חיילות דתיות. במרכז הירושלמי ובמרכז הדרומי משרתות כיום בנות שירות לאומי בלבד.

שירות לאומי- תוכנית מישלבים- שירות זה מיועד לצעירים וצעירות עם מוגבלויות, בעלי פטור משרות צבאי. השירות בלטם נעשה בחוות ‘עמק השלום’. בני ובנות השירות בחווה נותנים את המענה השוטף לתפעול הסדנאות המתקיימות באופן יום יומי וכן אחראים על עבודות הגינון והתחזוקה השוטפת.