מרכז נגיש להכיר-

מרכז נגיש להכיר

לפני כארבע שנים חנכה עמותת לטם מרכז מבקרים חדש בשם ‘נגיש להכיר’, מרכז שמהווה חשיפה לעולם הנגישות וקבלת השונה. המרכז נמצא בחוות עמק השלום, ליד נחל השופט. בטקס נכחו אנשי הביטוח הלאומי, נציגים של קרנות שונות, רכזי נגישות ממועצות ועיריות, יו”ר שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, אברהמי טורם, חברי מועצה ועוד.

לאור הניסיון הרב, ולאור עידכונו של חוק הנגישות בשנת 2004, הוקם מרכז המבקרים “נגיש להכיר” העוסק בהנגשת שירות ובהנגשת מידע, על ידי מפגשים מרגשים, התנסויות חווייתיות ולמידה המאפשרת הטמעה של דרכי עבודה ייחודיות לחינוך המיוחד. נגיש להכיר מתרכז במספר תחומי עשייה מרכזיים. ביניהם הכשרות לצוותי הדרכה וחינוך העוסקות בדרכים להנגשת תכנים ונותנות כלים להדרכה של קבוצות עם צרכים מיוחדים וימי השתלמות העוסקים בשירות נגיש, המשלבים סימולציות רלוונטיות לנותן השירות. העבודה לא נעצרת רק בתחומי החווה- צוות המרכז ממשיך להנגיש גם אתרים נוספים בניהם הנגיש את תכני מוזיאון הרצל בירושלים עבור אוכלוסיות מיוחדות ובימים אלה הצוות עמל על הנגשת מספר אתרים של המועצה לשימור אתרים ועוד.

מערכות נוספות שנחנכו באירוע היו מערכת שמע וחוברות למסייר העצמאי. שתי המערכות מבוססות על שפה פשוטה ומאפשרות לאדם עם לקות קוגניטיבית לסייר באופן עצמאי ולקבל מידע על המקום בו הוא נמצא.  שתיהן מערכות פורצות דרך בתחומן בארץ. כיום תקנות הנגישות מחייבות כל גוף שהוא נותן מידע להחזיק מערכת דומה אך בפועל קיים במעט מאוד  מקומות. אתם מוזמנים לבוא ולבקר בחווה ולהנות מהחידושים!

נהנתם? הפיצו הלאה...
  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn