הדרכה בנגיש להכיר

שמי עמיחי תורג’מן ואני מדריך עם צרכים מיוחדים במרכז המבקרים החדש של עמותת לטם.

מרכז המבקרים שנקרא “נגיש להכיר”, הוקם בעקבות הרצון שלנו לחשוף את המומחיות שלנו בתחום הנגישות לקהל הרחב ובעיקר לנותני שירותים כגון:  רופאים ,מורי דרך, צוותי חינוך, צוותי הדרכה וכו’.

amichai2

המרכז נפתח בקולות התרגשות גדולים שלי!המרכז בנוי משני מבנים: מבנה להרצאות שמצויד במקרן ובמסך וכמובן בשירותים נגישים. ומבנה שנמצא עדיין בשלבי הקמה ובו תהיה תערוכה מיוחדת והפעלות שונות להתנסות בכל הקשור להדרכה של אנשים עם צרכים מיוחדים. בנוסף יהיה בו דלפק מידע בו יענו על שאלות המבקרים.

הידיעה שאת ההרצאה הראשונה בחדר ההרצאות שלו אני אעביר, גרמה לי  להתרגש  עוד  יותר  והידיעה שבעתיד הלא רחוק  אני גם אהיה מדריך בלטם, מרגשת  אותי מאוד.

אני חש סיפוק אדיר! מזה שכל קבוצה שהגיעה עד עכשיו למרכז המבקרים: רופאי משפחה,  מורי  דרך, צוותי חינוך, באו לשמוע אותי ואת רז  רוטמן (בן שירות בלטם) מספרים מנסיונינו כעובדים עם צרכים מיוחדים בעמותת לטם.

כיף לי לראות ולדעת, שלכל קבוצה יש לי דיבור משותף, על איך להנגיש את השירות לאנשים עם מוגבלות או שילוב אנשים עם מוגבלות בחברה.

amichai2

אני רוצה לשתף אתכם מ-2 הדרכות מיוחדות שהיו לי בתקופה האחרונה. האחת קבוצה של רופאי משפחה של קופ”ח כללית והשנייה של מורי דרך מכל רחבי הארץ המדריכים טיולים בארץ ובחו”ל.

כשהדרכתי קבוצה של רופאי משפחה מקופ”ח כללית, דיברתי  גם על התקשורת שבין הרופאים לבינינו. זאת אומרת, איך לדבר איתנו?
כמה חשוב להתייחס  אלינו בכבוד, בנימוס, בהקשבה וברגישות, כפי שהיו רוצים שידברו ויתייחסו אליהם. הצעתי להם “לדבר עברית” , כלומר בשפה פשוטה ועם שימוש מועט במונחים מקצועיים.

ביקשתי שכאשר הם נותנים הוראות, שידאגו שההוראות התקבלו עד הסוף והכל ברור ומובן עד הסוף.

ביקשתי שיכבדו אותנו בשיחה ישירה ללא הקלדות  במחשב, שידברו לאדם שבנו ולא למוגבלות, שינסחו את הדברים בצורה ברורה וישירה. שידברו ברור ולאט, קצב הקליטה של חלק מהאנשים  קצת איטי יותר, מה שדורש מכל נותן שירות ובעיקר מהרופאים להיות סבלניים.

לסיכום, הבעתי את הערכתי לעבודתם הקשה והחשובה ולאמונה שלי שעם קצת רגישות וסבלנות כולם יוכלו להנות משירות רפואי טוב יותר.

amichai

כשהופעתי מול מורי הדרך , שיתפתי אותם בחוויה מטיול באיטליה שלי ושל שני חברים שלי, שמראש לא היה בנוי לאנשים מיוחדים.

אמרתי למורי הדרך שאם בקבוצה רגילה של אנשים שטסה לחוץ לארץ יש מישהו עם צרכים מיוחדים, המדריך צריך לדעת זאת מראש ולדאוג במערך הטיול שאותו אדם עם הצרכים מיוחדים מסתדר בטיול.למזלי, ברגע האחרון אמא שלי החליטה שאני לא טס בלעדיה ובסופו של דבר הצטרפה אלי ואל חברי.  זה עשה את ההבדל בין טיול מוצלח לטיול לא מוצלח.

זה מתחיל מנמל התעופה, מקום מסובך ומורכב מבחינת התמצאות , ממשיך מהבנה איך המפתח הדיגיטלי פותח את החדר במלון? איך נראה המלון ואיך יודעים לחזור אליו במידה ויש זמן חופשי? איפה החדר אוכל ? מה עושים היום ? מה עושים מחר ?

אלו שאלות שחשובות לכל תייר אך בטח ובטח לאדם עם צרכים מיוחדים.

אני וחברי חשבנו שהכל מתנהל באיטליה כמו בישראל…אז זהו שלא. חבר שלי הזמין פיצה אישית וחשב דבר אחד וקיבל פיצה משפחתית כפי שנהוג באיטליה…וזאת רק דוגמא קטנה ומצחיקה, אך היו גם דברים קשים ומורכבים יותר.

amichai3

ביקשתי ממורי הדרך שישאלו את האדם לגבי הצרכים המיוחדים שלו וינסו לעזור לו להשתלב בקבוצה בכלל ובמדינה הזרה בפרט.

לסיכום אני יכול לומר כי התגובות שקיבלתי מהקבוצות היו מאוד מרגשות. גם הרופאים וגם מורי הדרך אמרו שזה מאוד מעניין לשמוע מהאדם עצמו את צרכיו ולא ממישהו אחר ש”מדבר על…” הם אמרו שזה פתח את עיניהם להבין ולהכיר טוב יותר את הצרכים המיוחדים של אנשים עם מגבלה קוגניטיבית בפרט ושל אנשים עם צרכים מיוחדים בכלל.

אני אמשיך להדריך קבוצות ואעביר את המסר שלי ושל הקהילה שלי לכל קבוצה שתרצה להגיע לביקור במרכז המבקרים.

בברכה,
עמיחי תורג’מן
מדריך מיוחד עם צרכים מיוחדים
“נגיש להכיר”- מרכז המבקרים החדש של עמותת לטם.

לתיאום ביקור במרכז המבקרים אתם מוזמנים ליצור קשר עם ורד סבאג-קורן,
סמנכ”ל חינוך של עמותת לטם בטלפון 052-5553741 או במייל
vered@lotem.net

נהנתם? הפיצו הלאה...
  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn