סיכום שנת תשע”ד בחוגים

מדריכי חוגים“הדרכת חוגי הטבע העשירה אותי בידע ותובנה כיצד להעביר שיעור פורה, שאינו בהיבט קוגניטיבי והבנתי בלבד. בניית בסיס הקשר שלי עם הדיירים של אלווין התרחש מהר מן הצפוי ובכך השתתפותם הייתה פורה ומרשימה. כמו כן, כמות החיוכים והשמחה שאני מקבלת מהמודרכים בסנט וינסנט הינם רבים שזה דיו עבורי לסיפוק עצמי וגאווה! גיליתי על עצמי יכולות של אומנית ביצירת מכלול החיות עליהם למדנו. בסנט וינסנט נהניתי לראות את שיתוף הפעולה של הדיירים . זוהי חוויה מעשירה עבורי להדריך לא בדרך של “הדרכה רגילה” ולצאת בתחושה שאני מצליחה להגיע אליהם בכך”
הכותבת היא נועה גפני, מדריכה חוגי טבע באלווין ובסנט וינסנט בשנת תשע”ד

“כשמרב, רכזת החוגים בעמותת לטם, שאלה אותי אם יש לי ניסיון עם ילדים, לא כ”כ הבנתי איך זה קשור לאוכלוסיה של אנשים מיוחדים. אולם, כשהתחלתי לעבוד איתם, הסתבר לי שהם מחוברים מאוד לילדים שבתוכם. למשל, הם מאוד אוהבים משחקים בכדור, ובעצם למדתי בעזרתם להתחבר לילד שבתוכי ופשוט להנות ולשחק! בנוסף, גיליתי שהם מאוד יצירתיים ואוהבים ליצור. לדוגמא, במפגש שנושאו היה נחשים, הכנו מחזיקי מפתחות בצורת נחשים מחרוזים. חברים רבים ציינו שזה כיף ושזה טוב לידיים! למען האמת, אני פחות הייתי מחובר ליצירה בתחילה, אך מתוך נכונות להתכוונן לצורכיהם, החלתי להעלות את זמן היצירה מהטבע בחוג, והחבר’ה היו מבסוטים ומאוד מרוכזים. בקיצור, תודות לחברים המיוחדים הייתה לי שנה מקסימה ויצירתית, וכולי מלא תקווה לקראת השנה הבאה!”
הכותב הוא אלעד רז הוד, מדריך בחוג בכפר תקווה בשנת תשע”ד

2014-03-20 09.15.31“אין דבר עליו אינך חושבת כאשר את כולך מגויסת לקבוצת הילדים במחלקה. הובלת חוג טבע לתפארת והכל בנעם, צניעות, מקצועיות, יסודיות ובחן רב. יש לך יכולת התבוננות והקשבה ,סבלנות וסובלנות ואת הטבע הכנסת עמוק לתוך הכתה”
מתוך מכתב למדריכה גלית ממנהלת ביה”ס במחלקה הסגורה לנוער עם לקויות נפשיות בהדסה עין כרם

“תמיד את חושבת על הדרך הטובה ביותר, החווייתית והמתאימה בכדי להעביר את מערכי החוג. את מצליחה באופן מדהים. לא קל לחשוב על מערכי חוגים לאנשים עם מוגבלויות מורכבות כל כך של פיגור משולב עם לקויות ראייה, תסמונות קשות ועוד ועם כל זה שמערכי הפעילות יהיו גם תואמי גיל, לא קל לחשוב על מערכי פעילות לאוכלוסייה כל כך מגוונת ולא פשוטה. שמחתי מאוד לשמוע שאת ממשיכה איתנו כי כבר יש ביקוש לחוג לשנה הבאה! תמשיכי לגלות רגישות, אכפתיות, גמישות, ולעשות את הכול באהבה”.
אהובה, רכזת ב”קרן אור פרוייקט צמי”ד ירושלים לטל ליפשיץ המדריכה

enosh2“מתחילת ההדרכה אצלנו, נרקם קשר מצוין בינה לבין הצוות והדיירים. יש בה רוגע ושלווה מיוחדים, שמשרים על הסביבה, ותורמים לאוירה המקסימה שיש בחוג הזה. בשאלון שביעות רצון של הצוות מהחוגים בהוסטל בכלל, אלמוג היתה בראש הרשימה.”
דבורה, רכזת באהל שרה בני ברק על אלמוג המדריכה

“יכולת ההכלה שלו, דרכו הנעימה והעדינה לדבר עם החברים שלנו, מקצועיותו, נימוסיו המרגשים, הרצון להבין, ללמוד ולהכיר את החברים, ההשקעה שלו בפעילויות, היכולת לדרוש מהם ולא לוותר להם, להסתכל להם “בגובה העיניים” מחד והיכולת להיות רגיש ומכיל את כל מי שהם ומה שהם מביאים אתם בכל פעילות מחדש, לטוב ולַפּחות מאידך – מביאים אותו לקשר מאוד מיוחד עם הדיירים שלנו, החברים, והם מרגישים בבירור את הקשר הזה. הרצון והשאיפה שלו לתת ולהעניק להם רעיונות לפעילויות ועשייה, ולהעשיר אותם – מאוד בולטים אצלו. אני מאוד מקווה שאלעד ימשיך איתנו, ומודה לכם, עמותת לטם, על כל העשייה המבורכת שלכם ועל הקשר רב השנים איתנו”.
מינה לבו, רכזת תרבות הפנאי בכפר תקווה על אלעד רז הוד המדריך

נהנתם? הפיצו הלאה...
  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

התגובות סגורות.