חוג טבע במעון אור – פוסט של מדריך

פעילות מיוחדת שהעברתי
לכבוד פורים העברתי פעילות מיוחדת. הכנתי לכבודה מספר משחקים על הסוואה וחיקוי בטבע, על תחפושות של חיות ועל המשמעות של כל אלו ולבסוף עשינו יצירות של כתרים מקושטים עליהם הצמדנו עלים של שסק ולימון. התוצר היה יפה מאוד והפעילות הייתה מהנה ואפשרה לכל אחד להשתתף לפי רצונו. שרנו ורקדנו ואפילו המטפלים השתתפו…

רגע של כנות
לפני החוג שהכנתי לכבוד פורים חששתי מעט מתגובת המשתפים, שכן הפעילות הייתה שונה מפעילות שגרתית והצריכה מצדם אלתור, התאמה ושיתוף פעולה. תמונה מחוג מעון אורגילתי כי למרות מחשבותיי זה היה שינוי מבורך, המשתתפים הגיבו מאוד יפה, השתתפו ואף הרחיבו את הפעילות למקומות מעניינים הרבה יותר משתכננתי. בזמן הפעילות שיניתי את מהלכה לפי מצב הקבוצה, אומנם לא הצלחתי להעביר את כל התכנים שתכננתי, אך ההתאמות הפכו את הפעילות למהנה ושמחה הרבה יותר.

רגע מצחיק במיוחד
בסוף הפעילות כשמספר משתתפים חיכו בצד ליתר המשתתפים שיסיימו, הם החלו לרקוד עם הכתרים שהכינו ולשיר שירי פורים. הם עשו פרצופים וצחקו. הם הפתיעו אותי וכולם התחילו לשיר ביחד וחלקם גם כמו לרקוד. זה היה רגע מצחיק וכיף!

משהו שריגש אותי
בזמן שהתארגנתי ללכת ביום החוג, אחד המשתתפים ניגש אליי וסיפר שהכין את הכתר במיוחד לכבודי והוא התעקש שאלבש אותו ואקח אותו איתי. זה דייר שעד כה לא הביע חיבור מסוים אליי או לחוג. כשניגש אליי מאוד התרגשתי ממנו והרגשתי בפעם הראשונה את חשיבות נוכחותי עבורו.

זיכרון שאני לוקחת איתי הלאה
האהבה שאני מקבלת מהמשתתפים מרגשת אותי כל פעם מחדש, זה דבר שאני זוכרת ומלווה אותי הלאה ונותן תחושת סיפוק מדהימה.

 הכותבת היא נטע לוי, סטודנטית שנה א’ ללימודי ריפוי בעיסוק באוניברסיטת ת”א, מדריכה חוגי טבע במעון אור קבוצות מבוגרים עם מוגבלות שכלית התפתחותית בשנים תשע”ד – תשע”ה.

נהנתם? הפיצו הלאה...
  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

התגובות סגורות.